Kotisivulle

Sosiaali- ja terveystoimi

Mäntän seudun A-kilta

ms.akilta4@gmail.com
 

Mäntän seudun Diabetesyhdistys ry

Kertunpolku 13, 35820 Mänttä

Nettisivut

info@mantanseudundiabetes.fi

Puheenjohtaja Tanja Kauppinen
kauppisentanja@gmail.com
puh: 040 410 3514

Sihteeri Jari Salonen 

Mäntän seudun Hengitysyhdistys ry

mantanseutu@hengitysyhdistys.fi

Puheenjohtaja Jaana Käpyaho
Hummalantie 5 as 4 35800 Mänttä
040 760 2464
jaana.kapyaho@gmail.com

Sihteeri Liisi Salonen
Hallituskatu 15 B 28 35800 Mänttä
050 373 1063
liisi.salonen@gmail.com

www.hengitysyhdistys.fi/mantanseutu

Mäntän Seudun Invalidit ry

c/o Pirjo Kaarre
Kukkarokivenkatu 2 as 6, 35800 Mänttä
mantanseuduninvalidit@gmail.com

Nettisivut

Puheenjohtaja Martti Takanen
martti.y.takanen@outlook.com
Puh 040 722 8648
Ratakatu 28 as 1, 35800 Mänttä

Sihteeri Pirjo Kaarre
pirjo.kaarre@phpoint.fi
puh. 044 535 0566

 

Mäntän seudun Kehitysvammaisten tuki ry

Rantatie 16, 35600 Halli
Puheenjohtaja Jussi Karhumäki
Rantatie 16, 35600 Halli
puh. 0500 832250
jussi.karhumaki@pp.inet.fi
 
Sihteeri Krista Peltonen
puh. 044 517 0900
christa.peltonen@gmail.com
 

Mäntän seudun Psoriasisyhdistys ry

Puheejohtaja Mirja Suntila
Harjukatu 12
35700 Vilppula
puh. 050 575 9106
mirja.suntila@phpoint.fi
 

Mäntän seudun Reumayhdistys ry

Hirvikatu 6, 35800 Mänttä
Nettisivut
Puheenjohtaja Tauno Nummelin
puh. 050 583 6215

Sihteeri Aila Tuominen
puh. 0400 959 171
 

Mäntän seudun Sydänyhdistys ry

Keuruuntie 476, 35700 Vilppula
mth.raami@gmail.com
Nettisivut
Puheenjohtaja Mirjami Raami
Keuruuntie 476, 35700 Vilppula
puh. 040 745 3274

Sihteeri Kaija-Riitta Eira
puh. 040 356 2400
 

Pirkan Jengityö

Suittiantie 9
34300 Kuru (Ylöjärvi)

jengityo@gmail.com
Nettisivut
 

Pirkanmaan Munuais- ja maksayhdistys - PirMu ry

Pellervonkatu 9/1021, 33450 Tampere
puh.03 2530 861
Nettisivut
Puheenjohtaja Sirpa Andelin, Mänttä-Vilppula
sirpa.andelin@gmail.com
puh. 044 269 7786
Varapuheenjohtaja Eeva Forsberg-Mikkonen, Lempäälä 
puh: 040 768 1470
 

Pirkanmaan Omaishoitajat ry pioni

Tammelan Puistokatu 26-28, 33100 Tampere
www.pioniry.fi
toimisto@pioniry.fi
Puheenjohtaja Aarre Alanen
aarre.alanen@gmail.com
puh. 040 839 0336
 
 
Sinun seurakuntayhdistys Ry
Vilpunkatu 8 35700, Vilppula
www.sinunseurakuntasi.fi
Puheenjohtaja Tero Salo
sinunseurakuntasi@gmail.com
puh. 045 1377577

 

SPR Mäntän osasto

Laivarannankatu 12, 35820 Mänttä
redcross@phpoint.fi 
puh. 03 4747 386

Nettisivut

Puheenjohtaja Eeva Ala-Heikkilä
045 7835 9635
e1@kapsi.fi

SPR Vilppulan osasto

Keskuskatu 2 C, 35700 Vilppula

Puheenjohtaja Kaija-Riitta Eira
puh. 040 356 2400

kaija-riitta.eira@hotmail.com

Sihteeri Ahti Fernelius
puh. 050 071 1715
ahti.fernelius@elisanet.fi

Vilppulan seudun Palvelukotiyhdistys ry

Palvelutalo Mäntyrinne
Uimalantie 6, 35990 Kolho
Tulkuntupa
Vilpunkatu 10, 35700 Vilppula
Nettisivut
Puheenjohtaja Leila Herzig
puh. 040 560 9979
vspalvelukotiyhdistys@gmail.com

 
 
 

 
 

Kaupunkipalvelut

Yhteystiedot

Mänttä-Vilppulan kaupunki
Seppälän puistotie 15
35800 MÄNTTÄ
(kaupungintalon virastoaika
klo 9.00-12.00 ja klo 13.00-15.00)

Vaihde
+358 (0)3 488 811

Laskutusosoite
Mänttä-Vilppulan kaupunki
Seppälän puistotie 15, 35800 MÄNTTÄ
Y-tunnus: 0157867-2

Asiointipiste | Matkailuinfo
Seppälän puistotie 15, 35800 MÄNTTÄ
+358 (0)3 4888 555