Kotisivulle

Sosiaali- ja terveystoimi

Mäntän seudun A-kilta

Koskelankatu 38, 35800 Mänttä
Puheenjohtaja Sakari Pohjonen
puh. 0400 551 963 tai 040 197 3669
msakilta4@gmail.com
 

Mäntän seudun Diabetesyhdistys ry

Nettisivut
Puheenjohtaja Mauno Kata
puh. 050 364 6042
mauno.kata@kotipoint.fi
Sihteeri Katja Paski
puh. 0400 421 650
katja.paski@gmail.com
 

Mäntän seudun Hengitysyhdistys ry

Seppäläntie 24, 35800 Mänttä
www.hengitysyhdistys.fi/mantanseutu
puheenjohtaja Kirsti Hirvonen
Seppäläntie 24, 35800 Mänttä
puh. 040 488 9464
kirsti.hirvonen@yahoo.fi
sihteeri Kirsi Salonen
puh. 044 377 8890
kirsi.salonen@hotmail.fi
 

Mäntän seudun Kehitysvammaisten tuki ry

Rantatie 16, 35600 Halli
Puheenjohtaja Jussi Karhumäki
Rantatie 16, 35600 Halli
puh. 0500 832250
jussi.karhumaki@pp.inet.fi
Sihteeri Krista Peltonen
puh. 044 517 0900
christa.peltonen@gmail.com
 

Mäntän seudun Psoriasisyhdistys ry

Puheejohtaja Mirja Suntila
Harjukatu 12
35700 Vilppula
puh. 050 575 9106
mirja.suntila@phpoint.fi
 

Mäntän seudun Reumayhdistys ry

Hirvikatu 6, 35800 Mänttä
Nettisivut
Puheenjohtaja Tauno Nummelin
puh. 050 583 6215

Sihteeri Aila Tuominen
puh. 0400 959 171
 

Mäntän seudun Sydänyhdistys ry

Keuruuntie 476, 35700 Vilppula
mth.raami@gmail.com
Nettisivut
Puheenjohtaja Mirjami Raami
Keuruuntie 476, 35700 Vilppula
puh. 040 745 3274

Sihteeri Kaija-Riitta Eira
puh. 040 356 2400
 

Pirkan Jengityö

PL  98, 33101 Tampere
pirkanjengityo@suomi24.fi
Nettisivut
 

Pirkanmaan Munuais- ja maksayhdistys - PirMu ry

Pellervonkatu 9/1021, 33450 Tampere
puh.03 2530 861
Nettisivut
pirmu@koti.soon.fi
Puheenjohtaja Hannu Niemi
hannu.niemi@luukku.com
puh. 0400 622 499
Sihteeri Sirpa Andelin
sirpa.andelin@gmail.com
044 269 7786
 

Pirkanmaan Omaishoitajat ry pioni

Väinölänkatu15, 33500 Tampere
www.pioniry.fi
pioniry@gmail.com
Puheenjohtaja Aarre Alanen
aarre.alanen@gmail.com
puh. 940 839 0336
 

Vilppulan seudun Palvelukotiyhdistys ry

Palvelutalo Mäntyrinne
Uimalantie 6, 35990 Kolho
Tulkuntupa
Vilpunkatu 10, 35700 Vilppula
Nettisivut
Puheenjohtaja Leila Vesala
puh. 040 560 9979
Sihteeri Kaisa Lipsonen, toiminnanjohtaja
puh.  040 570 1999
palvelukoti@gmail.com

 
 
 

 
 

Kaupunkipalvelut

Yhteystiedot

Mänttä-Vilppulan kaupunki
Seppälän puistotie 15
PL 69, 35801 MÄNTTÄ
(kaupungintalon virastoaika
klo 9.00-12.00 ja klo 13.00-15.00)

Vaihde
+358 (0)3 488 811

Laskutusosoite
Mänttä-Vilppulan kaupunki
PL 70, 35801 MÄNTTÄ
Y-tunnus: 0157867-2

Asiointipiste | Matkailuinfo
Hallituskatu 23, 35800 MÄNTTÄ
+358 (0)3 4888 555