Kotisivulle

Kulttuuriyhdistykset

Vilppulan Kajattar-kuoro ry

Väkkärävuorentie 13, 35700 Vilppula
Facebook
 
Puheenjohtaja Heli Kivinen
heli.kivinen@hotmail.com
040 535 9507
 

Sihteeri Madli Jantsikene 
madli.j@hotmail.com
p. 040 507 3477

Kuoronjohtaja Kaja Jantsikene
kaja.jantsikene@gmail.com
040 709 8805


Keurusselän seudun sukututkijat ry

Talaskatu 2 A, 35800 Mänttä
 
Nettisivut

Puheenjohtaja Annemari Stenlund
Ritvalankatu 12, 35700 Vilppula
annemari.stenlund@gmail.com
044 978 1591
 

Sihteeri Marja Valtee
Talaskatu 2 A, 35800 Mänttä
marja.valtee@phpoint.fi
050 345 1344

 

Kuutola ry

Kuutolankatu 2, 35700 Vilppula

Nettisivut

Puheenjohtaja Marcus Hackman
marcus.hackman@pekkalankartano.fi

Sihteeri Tarja Antikainen
tarja.antikainen@gmail.com

 

Mänttä-Vilppula eläkeläiset ry

Nettisivut

Puheenjohtaja Risto Pihlajamäki
Kuivaniementie 109, 35990 Kolho
ristopihlajamaki@gmail.com
040 549 4976
 

Mänttä-Vilppula Jazz&Blues ry

Rusinniementie 3 A 5, 35800 Mänttä
 
Nettisivut

Puheenjohtaja Jarkko Penttilä
Rusinniementie 3 A 5, 35800 Mänttä
0400 351 596
Sihteeri Krista Peltonen
Asemakatu 5 As 4, 35800 Mänttä
044 517 0900
 

Mäntän ja Vilppulan seniorit ry

Nettisivut

Puheenjohtaja Pertti Timonen
pertti.timonen@phpoint.fi
050-5639 588

Sihteeri Anna-Liisa Kauppinen
annaliisa.kauppinen@gmail.com
050 346 3961
 

Mänttä-Vilppulan seurakunta

Kirkkokatu 6, 35800 Mänttä

Nettsivut

mantta-vilppula.seurakunta(at)evl.fi
040 804 9580

Saila Munukka, kirkkoherra
saila.munukka@evl.fi
044 750 3601

Sihteeri, Niina Leppä
niina.leppa@evl.fi
040 804 9580

Mäntän naislaulajat ry

Lahnajärventie 64, 35700 Vilppula

Puheenjohtaja Alisa Lehtinen
alisa.lehtinen@gmail.com
040 181 5108

Sihteeri Anja Peltonen
anja.peltonen5@gmail.com
050 5182 734

Mäntän Seudun Reserviläiset ry

c/o Jussi Katajamäki
Rinnepolku 3
35820 Mänttä

mantanseudunreservilaiset@gmail.com

https://mantan-seudun-reservilaiset.reservilaisliitto.fi/

Puheenjohtaja Toni Tähtinen
Sihteeri Petri Suvensalo


Mäntän sotaveteraanit ry

Lahdensivunkatu 4, 35800 Mänttä

Puheenjohtaja Jukka Karppinen
Hallituskatu 20 as 21, 35800 Mänttä
jukka.t.karppinen@gmail.com
0500 638 394

Sihteeri Jaakko Harjumäki
Lahdensivunkatu 4, 35800 Mänttä
jaakko.harjumaki@kotipoint.fi
040 164 9030
 

Mäntän taideseura ry

Puheenjohtaja Hilkka Pirinen
pirinenhilkka@gmail.com
040 173 2900

Sihteeri Jaana Palonen
sihteeri.mantantaideseura@gmail.com
045 651 3811

 

Mäntän tehtaan soittokunta

Puheenjohtaja Antti Wallenius
akawa_50@hotmail.com
040 521 5980
 

Mäntän Työväenyhdistys

Etelätie 2A2, 35800 Mänttä
Puheenjohtaja Auli Välimäki
auli.valimaki@taidekaupunki.fi
044 599 0024

 

Mäntän sekakuoro ry

Facebook

Puheenjohtaja Katja Loijas-Ahonen
katja.loijas-ahonen@metsagroup.com
040 561 7924

Kuoronjohtaja Katja Autonen-Lepistö
050 532 7325

 

Mäntän työväenyhdistyksen soittokunta

Puheenjohtaja Kyösti Koskinen
Jousikatu 7, 35800 Mänttä
kopi.koskinen@gmail.com
044 500 4300
Sihteeri Heikki Kivinen
Siepontie 2, 35700 Vilppula
heikki.kivinen@gmail.com
050 550 5516
 

Mäntän uusi teatteri


Riistapolku 2, 35800 Mänttä
info@mut.fi
Nettisivut
Facebook
Puheenjohtaja Petra Lehtoväre
petra.lehtoväre@mut.fi
045 320 1150

Sihteeri Katja Autonen-Lepistö

POEM ry

Järvenpääntie 77, 35990 Mänttä-Vilppula
poem.yhdistys@gmail.com
 
Facebook
 
Puheenjohtaja Tomi Voronin
tomi.voronin@hotmail.com
045 616 9399
Sihteeri Minna Pynnöniemi

 

Rientola-Leppäkosken pienviljelijäin os ry


Tammikoskentie 165, 35700 Vilppula
Facebook
Puheenjohtaja Erkki Moisio
eom58@netti.fi
040 715 2663
 

 

Vilppulan eteläiset kylät

 
https://vekkyla.fi/
Puheenjohtaja Annika Yli-Lohikoski
info@vekkyla.fi

Sihteeri Mari Koski
 

Vilppulan mieslaulajat ry


Kaarikatu 5 c 13, 35700 Vilppula

Facebook

Puheenjohtaja Jorma Loijas
Kaarikatu 5 c 13, 35700 Vilppula
jorma.loijas@kotipoint.fi
044 740 0441
Sihteeri Matti Ahonen
Sirkuntie 2, 35700 Vilppula
matti.j.ahonen@gmail.com
040 508 7042
 

Vilppula-seura ry


Keskuskatu 2, 35700 Vilppula
info@vilppulaseura.fi

Nettisivut

Puheenjohtaja Hannele Tamminiemi
Sipiläntie 9 A 3, 35700 Vilppula
0400 626 737
Sihteeri Raija Uotila
raijaleena.uotila@gmail.com
 

 

 


 

 

 

 

 

 

Kaupunkipalvelut

Yhteystiedot

Mänttä-Vilppulan kaupunki
Seppälän puistotie 15
35800 MÄNTTÄ
(kaupungintalon virastoaika
klo 9.00-12.00 ja klo 13.00-15.00)

Vaihde
+358 (0)3 488 811

Laskutusosoite
Mänttä-Vilppulan kaupunki
Seppälän puistotie 15, 35800 MÄNTTÄ
Y-tunnus: 0157867-2

Asiointipiste | Matkailuinfo
Seppälän puistotie 15, 35800 MÄNTTÄ
+358 (0)3 4888 555