Kotisivulle

Koulukeskuksen liikuntasali

Liikuntasalin tapahtumakalenteri

Koskelankatu 1
 



2022
 


to 2.6. - la 4.6. (KAIKKI KÄYTTÖ PERUTTU)
Koskelan koulu ja lukio
- Päättäjäiset
yht. hlö Pirkko Yläkangas

la 11.6. klo 16.00 - 22.00
Lahti
- luokkakokous
yht. hlö Niina Lahti

ma 13.6. klo 15.30 - 17.00
Valo
- Koripallo
yht. hlö Pirkko Yläkangas

ti 14.6. klo 15.30 - 17.00
Valo
- Koripallo
yht. hlö Pirkko Yläkangas

ke 15.6. klo 14.00 - 15.30
Valo
- Koripallo
yht. hlö Pirkko Yläkangas

to 16.6. klo 15.30 - 17.00
Valo
- Koripallo
yht. hlö Pirkko Yläkangas

la 18.6. klo 8.00 - 20.00
Melasen sukuseura ry
- Sukukokous
yht. hlö Merja Salmi

30.7. - 6.8. (Alustava varaus)
Mäntän Musiikkijuhlat
- Tapahtumia
yht. hlö Hasten Solstrand

la 24.9. klo 12.00 - su 25.9. klo 17.00
Srk
- Tapahtuma
yht. hlö Elisa Takala

su 2.10. klo 9.00 - 19.00
Vilppulan Tähti
- E-tyttöjen turnaus
yht. hlö Annika Yli-Lohikoski

la 8.10. klo 8.00 - 20.00
Mäntän Valo
- Koripalloturnaus
yht. hlö Pirkko Yläkangas

la 22.10. klo 11.00 - 16.00
Keuruun Pallo
- 13.00 KeuPa -  (HO)
yht. hlö Ari Jalonen, 0400 622 515

la 22.10. klo 16.30 - 20.00
Mäntän Urheilijat
- Sb-harjoitusottelu MU M60 - ViV
yht. hlö Reino Nieminen

su 23.10. klo 12.00 - 15.00
Mäntän Valo
- P12-10 Futsal harjoitusottelu
yht. hlö Pasi Sirjonen

la 29.10. klo 11.00 - 16.00
Keuruun Pallo
- 13.00 KeuPa - Akaa Futsal
yht. hlö Ari Jalonen, 0400 622 515

su 30.10. klo 12.00 - 15.00
Mäntän Valo
- P12-10 Futsal harjoitusottelu
yht. hlö Pasi Sirjonen

la 29.10. klo 16.30 - 20.00
Mäntän Urheilijat
- Sb-harjoitusottelu MU M60 - ViV
yht. hlö Reino Nieminen

su 30.10. klo 16.30 - 19.30
Mäntän Valo
- Futsal harjoitusottelu, N Valo - (17.00 -)
yht. hlö Emmi Jantsikene

la 5.11. klo 8.30 - 17.00
Vilppulan Tähti
- D2-tyttöjen turnaus
yht. hlö Suvi Nieminen

la 5.11. klo 17.00 - 20.00
Mäntän Urheilijat
- Sb-harjoitusottelu MU M60 -
yht. hlö Reino Nieminen

la 12.11. klo 11.00 - 16.00
Keuruun Pallo
- 13.00 KeuPa - HJS
yht. hlö Ari Jalonen, 0400 622 515

la 19.11. klo 12.00 - 13.30
Mäntän Valo
- Koripallo
yht. hlö Mervi Nurmi

la 19.11. klo 14.00 - 18.30
Mäntän Valo
- Futsal 2.div. 16.00 Valo - HJS
yht. hlö Joonas Raitanen

la 26.11. klo 12.00 - 13.30
Mäntän Valo
- Koripallo
yht. hlö Mervi Nurmi

Ke 30.11. klo 17.00 - 22.00
Koskelan koulu
- Ahaa-teatterin esitys
yht. hlö Aki Koivisto

la 3.12. klo 9.00 - 20.00
Mäntän Urheilijat
- Salbandy 4. div.
yht. hlö Joonas Nenonen

su 4.12. klo 9.00 - 18.30
Mäntän Valo
- Futsal N, Valo
Emmi Jantsikene
- Futsal 2.div. 16.00 Valo - ACE
yht. hlö Joonas Raitanen

ti 6.12. klo 9.00 - 20.00
Mäntän Urheilijat
- Salibandymestaruusturnaus
yht. hlö Reino Nieminen

la 10.12. klo 11.00 - 16.00
Keuruun Pallo
- 13.00 KeuPa - FC Kangasala
yht. hlö Ari Jalonen, 0400 622 515

la 10.12. klo 16.00 - 17.30
Mäntän Valo
- Koripallo
yht. hlö Mervi Nurmi

su 11.12. klo 11.30 - 16.00
Mäntän Valo
- P10 Futsal turnaus
yht. hlö Pasi Sirjonen

ti 13.12. klo 17.00 - 22.00
Koskelan koulu
- Joulujuhla
yht.hlö Hanne Karppinen

to 15.12. - pe 16.12. (KOKO ILTA)
Koululaitos
- Ahaa-teatteri
yht. hlö Aki Koivisto

la 17.12. klo 12.00 - 13.30
Mäntän Valo
- Koripallo
yht. hlö Mervi Nurmi

la 17.12. klo 14.00 - 18.30
Mäntän Valo
- Futsal 2.div. 16.00 Valo - WFT
yht. hlö Joonas Raitanen

su 18.12. klo 11.00 - 16.00
Mäntän Valo
- P10-turnaus
yht. hlö Pasi Sirjonen

to 29.12. klo 17.30 - 19.00
Mäntän Valo
- P11-ottelu
yht. hlö Pasi Sirjonen

2023

pe 6.1. klo 17.00 - la 7.1. klo 24.00
Mäntän Valo
- 100. Valopainit
yht. hlö Timo Raitanen

su 8.1. klo 11.00 - 19.00
Mäntän Valo
- Futsal P11 turnaus
yht. hlö Pasi Sirjonen
- Futsal 2.div. 16.00 Valo - Ilves FS
yht. hlö Joonas Raitanen

su 15.1. klo 11.00 - 16.00
Mäntän Valo
- P12-turnaus
yht. hlö Pasi Sirjonen

la 21.1. klo 11.00 - 16.00
Keuruun Pallo
- 13.00 KeuPa - FS Ilves
yht. hlö Ari Jalonen, 0400 622 515

su 22.1. klo 12.00 - 18.00
Tiilet taivaan yllä
yht. hlö Esko Hakanen

la 28.1. klo 11.00 - 18.30
Keuruun Pallo
- 13.00 KeuPa - Akaa Futsal
yht. hlö Ari Jalonen, 0400 622 515
Mäntän Valo
- Futsal 2.div. 16.00 Valo - Fenix FT
yht. hlö Joonas Raitanen

la 11.2. klo 11.00 - 16.00
Keuruun Pallo
- 13.00 KeuPa - HJS
yht. hlö Ari Jalonen, 0400 622 515
Mäntän Valo
- Futsal 2.div. 16.00 Valo - Ylöjärven Ilves
yht. hlö Joonas Raitanen

la 18.2. klo 9.00 - 20.00
Mäntän Sutemi
- Tapahtuma
yht. hlö Matias Rantala

su 19.2. klo 12.00 - 19.00
Mäntän Urheilijat
- SB, M65
yht. hlö Reino Nieminen

la 4.3. klo 14.00 - 19.00
Mäntän Valo
-M35-turnaus
yht. hlö Pasi Sirjonen

la 11.3. klo 9.00 - 20.00
Mäntän Urheilijat
- Salbandy 4. div.
yht. hlö Joonas Nenonen

la 18.3. klo 12.00 - 19.00
Mäntän Urheilijat
- SB, M65
yht. hlö Reino Nieminen

su 19.3. klo 12.00 - 15.00
KeuPa U17
- Mahd. karsintaottelu
yht. hlö Ari Jalonen

la 25.3. klo 8.00 - 22.00
Mäntän Pumppumestarit
- Pelimannitalkoot
yht. hlö Erlend Jantsikene

la 15.4. klo 9.00 - 19.00
Mäntän Valo
- Koripallo
yht. hlö Mervi Nurmi

la 22.4.klo 8.00  - su 23.4. klo 22.00
Viihdeohjelmat Tähti-Center
- Katri-Helenan musiikista kertova konsertti
yht. hlö Kyösti Koskinen

 

Kaupunkipalvelut

Yhteystiedot

Mänttä-Vilppulan kaupunki
Seppälän puistotie 15
PL 69, 35801 MÄNTTÄ
(kaupungintalon virastoaika
klo 9.00-12.00 ja klo 13.00-15.00)

Vaihde
+358 (0)3 488 811

Laskutusosoite
Mänttä-Vilppulan kaupunki
PL 70, 35801 MÄNTTÄ
Y-tunnus: 0157867-2

Asiointipiste | Matkailuinfo
Hallituskatu 23, 35800 MÄNTTÄ
+358 (0)3 4888 555