Pihlajalinna-areenan vakiovuorot ja yksittäiset vuorot

 

Täältä löydät kaikki ne tapahtumat jotka eivät ole vakiovuoroja, tai jotka syrjäyttävät vakiovuoron.

Jääkiekko-ottelu syrjäyttää aina harjoitusvuoron. Juniori-otteluissa kaukalo tyhjennetään 30 min. ( jäänhoito + lämmittely) ennen ottelun alkua ja miesten otteluissa 40 min. ennen ottelun alkua ( lämmittely + jäänhoito).


PIHLAJALINNA-AREENAN JÄÄURHEILUKAUSI ALKAA JÄLLEEN 6.8.2018
- Jään perustamistyöt aloitetaan Ke 1.8.2018


 

 


2018
 


28. vko
( To 12.7. - Ma 16.7. MUU KÄYTTÖ PERUTTU)
La 14.7.2018 Queen-musikaali

32. vko
Su. 12.8. klo 16.00-17.00 Ruoska

33. vko
Su 19.8. klo 16.30-17.45 Kiepo/Hopa
Su 19.8. klo 18.00 - 19.00 Kellari/ Suoranta

34. vko
La 25.8. klo 10.00 - 22.00 KiePo 50 v.
Su 26.8. klo 12-15 KPK E-jun harjoitusottelut
Su 26.8. klo 15.00 B ho. KPK - WarKis
Su 26.8. klo 18.00 Suomen cup  KPK - APV
 

35.vko
pe 31.8. klo 18.45 Suomen cup KPK - MUIK Hockey
la 1.9. klo 12.00 - 13.00 KPK C2
la 1.9. klo 14.00 B-jun ho KPK -Pelikaanit
Su 2.9. klo 13.30 KPK C2 - Tappara C2 ( AA)
Su 2.9. klo 16.00 Tappara C2 ( AAA) - JyP C2
su 2.9. KiePo ja HoPa ottelun päätyttyä, STS tämän jälkeen

36. vko
MAANANTAI 3.9. halli suljettu - tekninen vika
La 8.9. klo 12.00 - 14.30 KPK C2 ( harjoitusottelu)
su 9.9. klo 12.00-13.00 ja klo 14.30 - 15.30 Rapukartano

37. vko
ke 12.9. halli suljettu - tekninen vika
la 15.9. klo 9.00 - 17.00 KPK G1/ F2 -turnaus
su 16.9. klo 12.00 - 15.00 E2 KPK - Diskos ( 2 harjoitusottelua)
Su 16.9. 16.00 B  KPK - Jeppis
su 16.9. KiePo ja HoPa ottelun päätyttyä, STS tämän jälkeen

38.vko
La 22.9. 13.45  D2  KPK - Fortuna
La 22.9. 19.00 Harj. ottelu KiePo -
Su 23.9. 16.00 D1  KPK - K-Karhut
su 16.9. KiePo ja HoPa ottelun päätyttyä, STS tämän jälkeen

39. vko
MAANANTAI 24.9. - su 29.9.. halli suljettu ja kaikki vuorot peruttu - tekninen vika


40. vko

La 6.10. 12.30  D2  KPK - Tappara Viipperät
La 6.10. 14.15  D1  KPK - HPK valkoinen
La 6.10.  17.00  B  KPK - KuKu
La 6.10. 19.45 III-div. KiePo - Hokkarit II
Su 7.10. 12.00 - 13.15 KiePo ja Hopa
Su 7.10.  14.30  C2  KPK - LeKi/HC Nokia
Su 7.10. 17.00 III-div.  KPK Akatemia- RuoSkA

41. vko
Ke 10.10.  19.00  II-Div. KPK - HiHo
La 13.10.  12.00  E1  KPK White - RuoSkA
La 13.10. 17.00 B KPK - S-Kiekko Team
Su 14.10.  16.00  C2  KPK - Pingviinit

42.vko
La 20.10. 17.00  B  KPK - TUS
Su 21.10. KiePo ja HoPa 12.00 - 13.15
Su 21.10. 14.30  D2 KPK - Uplakers/LeKi
Su 21.10. 17.00 III-div.  KPK Akatemia - JIlves2
STS:n vuoro ottelkun päätyttyä
 

43. vko
Ma 22.10. klo 8-10 Savosenmäki TP 1A
Ma 22.10. klo 10-12 Savosenmäki TP 4A
Ma 22.10. klo 12-14 Savosenmäki TP 4B
Ti 23.10. klo 8-10 Savosenmäki TB 4C
Ti 23.10. klo 10-12 Savosenmäki TP 6B
Ti 23.10. klo 13-15 Savosenmäki TP 3B
Ke 24.10. klo 8-10 Savosenmäki TP 6A
Ke 24.10. klo 10-12 Savosenmäki TP 5A
Ke 24.10. klo 12-14 Savosenmäki TP 6C
To 25.10. klo 8-10 Savosenmäki TP 2A
Pe 26.10. klo 8-10 Savosenmäki TP 3A
Pe 26.10. klo 10-12 Savosenmäki TP 5B
Pe 26.10. klo 15.00 KPK T ( Easyhockey-vuoro peruttu)
La 27.10. 10.30  D2  KPK - RuoSkA
La 27.10. 12.30  C2  KPK - Tappara oranssit
La 27.10. 15.00  B    KPK - Kiva
La 27.10. 18.00 II-div. KPK - IK-VI
La 27.10. KiePo ja HoPa ottelun päätyttyä
Su 28.10. 12.00  E2 KPK White - Ilves Boston
Su 28.10. 13.10  E2 KPK Black - Ilves Colorado
Su 28.10. 14.20 E2 KPK White - Ilves Colorado
Su 28.10. 15.30 E2 KPK Black - Ilves Boston
Su 28.10. 16.50 D1  KPK - S-Kiekko 
Su 28.10. 19.15 C2  KPK - Tappara
Su 28.10. STS ottelun päätyttyä

 

44. vko
To 1.11. klo 10-11 Miinanhelmi esiopetus
Pe 2.11. klo 10-11 Miinanhelmi esiopetus
Pe 2.11. klo 14.30 - 16.00 Kojair Tech ( Muut vuorot peruttu)
Pe 2.11.  klo. 19.00  II-div.  KPK - HiHo
La  3.11.  12.00  E1  KPK White - HC Nokia valkoiset
La  3.11.  13.15  E1  RuoSkA - VaPS
La  3.11.  14.30  E1  KPK White - VaPS
La  3.11.  15.45  E1  RuoSkA - HC Nokia Valkoiset
La 3.11. 18.00 III div. KiePo - KPK Akatemia
Su 4.11. 12.00 F2 KPK White - PK83 keltainen / KPK Black - PK83 sininen
Su 4.11. 13.00 F2 KPK White - PK83 sininen /  KPK Black - PK83keltainen
Su  4.11.  14.15  D2  KPK - Kisa-Eagles
Su  4.11.  16.30   C2  KPK - Jyki
Su 4.11. KiePo ja HoPa ottelun päätyttyä
Su 4.11. STS:n vuoro KiePon ja HoPan jälkeen

45. vko
Ma 5.11. klo 8-10 Koskelan alakoulu TP 1B
Ma 5.11. klo 12-14 Koskelan alakoulu TP 2B
Ti 6.11. klo 8-10 Koskelan alakoulu TP 1A
Ti 6.11. klo 12-14 Koskelan alakoulu TP 2A
La 10.11. 12.00 F1 KPK Black - Tappara Irokeesit / KPK - Tappara Apassit
La 10.11. 13.00 F1 KPK Black - Tappara Apassit / KPK - Tappara Irokeesit
La 10.11. 14.30 D1 KPK - USiKi
La 10.11. 15.45 E1 KooVee Yellow - HC Nokia Oranssit
La 10.11. 17.00 E1 KPK Legends - Uplakers Mustat
La 10.11. 18.15 E1 KooVee Yellow - Uplakers Mustat
La 10.11. 19.30 E1 KPK Legends - HC Nokia Oranssit
Su 11.11. 12.00  E1  KooVee Yellow - Ilves Chicago
Su 11.11. 13.15  E1  KPK Black - Ilves Montreal
Su 11.11. 14.30  E1  KooVee Yellow - Ilves Montreal
Su 11.11. 15.45  E1  KPK Black - Ilves Chicago


46. vko
Pe 16.11. klo 15.00 KPK T ( Easyhockey-vuoro peruttu)
La 17.11. 12.30  D2  KPK - Hokkarit
La 17.11. 15.00 III-div. KiePo - MHT
La 17.11.  18.00  II-div.  KPK - K-Ahma
La 17.11. KiePo ja HoPa II-div. ottelun päätyttyä
Su 18.11.  12.00 C2  KPK - Kisa-Eagles
Su 18.11.  14.30  B   KPK - Kraft
Su 18.11.  17.00 III-div.   KPK Akatemia - LÄU/Senaattor


47.vko
Pe 23.11.  14.30  C2  KPK - KieHa
La 24.11. klo 8.00 - 16.00 Jukolan Jääkolkkaajat
La 24.11. 18.30 D2  KPK - Fortuna
Su 25.11. 12.00 F2 KPK White - Hokkarit sin. / KPK Black - Hokkarit valk.
Su 25.11. 13.00 F2 KPK White - Hokkarit valk. / KPK Black - Hokkarit sin.
Su 25.11. 14.00 F1 KPK - Fortuna
Su 25.11. 14.50 F1 Ilves - Fortuna
Su 25.11. 15.40 F1 KPK Black - KPK
Su 25.11. 17.00 D1 KPK - Tappara
KiePo ja HoPa ottelun päätyttyä.
STS:n vuoro KiePon ja HoPan jälkeen



48. vko
La  1.12. 12.00  F1  KPK white - HPK musta / KPK black - HPK oranssit
La  1.12. 13.00  F1  KPK white - HPK oranssit / KPK black - HPK musta
La  1.12. 14.30  C2  KPK - PK83
La  1.12. 17.00  II-div.  KPK - Pyry AK
Su 2.12. 12.00  G2  Kisa-Eagles  - Tappara Kings / KPK - Tappara Flames
Su 2.12. 12.35  G2  Tappara Kings - Uplakers musta / Tappara Flames - Uplakers valkoinen
Su 2.12. 13.10. G2  Kisa-Eagles - HC Nokia oranssit / KPK - HC Nokia mustat
(Jäänajo)
Su 2.12. 13.45  G2  HC Nokia oranssit - Uplakers musta / HC Nokia mustat - Uplakers valkoinen
Su 2.12. 14.20  G2  Kisa-Eagles - Tappara Flames / KPK - Tappara Kings
Su 2.12. 14.55  G2  HC Nokia oranssit - Uplakers valkoinen / HC Nokia mustat - Uplakers musta 
Su  2.12.  15.45  D2 KPK - RuoSkA 
Su  2.12.  17.30  D1  KPK - Kiekko-Karhut 



49.vko
Pe  7.12. 19.00  II-div.  KPK - IK-VI
La  8.12.  13.00  D1  KPK - KeuPa
La  8.12.  15.00   B   KPK - KuKu
La 8.12. 18.00 III-div. KiePo - Pyry M2
Su  9.12.  12.00  E2  KPK Black - Tappara valkoinen
Su  9.12.  13.15  E2  KPK White - Tappara oranssi
Su  9.12.  14.30  E2  KPK Black - Tappara oranssi
Su  9.12.  15.45  E2  KPK White - Tappara valkoinen
Su  9.12.  17.30 III-div.  KPK Akatemia - MaKo

50. vko

Pe 14.12. klo 15.00 KPK T ( Easyhockey-vuoro peruttu)
La 15.12. klo 12.00 - 18.00 Ollen muistoturnaus
La 15.12. klo 19.00 II-div. KPK - Uplakers

Su 16.12.  12.00  F2  KPK White - RuoSkA
Su 16.12.  13.00  F2  KPK Black - RuoSkA
Su 16.12.  14.00  F2  KPK White - KPK Black



52. vko
La 29.12. 9.30 - 18.00 KPK E2-turnaus

 

2019

2. vko

Ma 7.1. klo 8-10 Koskelan alakoulu TP 1B
Ma 7.1. klo 12-14 Koskelan alakoulu TP 2B
Ti 8.1. klo 8-10 Koskelan alakoulu TP 1A
Ti 8.1. klo 12-14 Koskelan alakoulu TP 2A

3.vko
Su 13.1. 16.00 II-div. KPK - Urho

10. vko
Ma 4.3. klo 8-10 Savosenmäki TP 1A
Ma 4.3. klo 10-12 Savosenmäki TP 4A
Ma 4.3. klo 12-14 Savosenmäki TP 4B
Ti 5.3. klo 8-10 Savosenmäki TB 4C
Ti 5.3. klo 10-12 Savosenmäki TP 6B
Ti 5.3. klo 13-15 Savosenmäki TP 3B
Ke 6.3. klo 8-10 Savosenmäki TP 6A
Ke 6.3. klo 10-12 Savosenmäki TP 5A
Ke 6.3. klo 12-14 Savosenmäki TP 6C
To 7.3. klo 8-10 Savosenmäki TP 2A
Pe 7.3. klo 8-10 Savosenmäki TP 3A
Pe 7.3. klo 10-12 Savosenmäki TP 5B

11. vko
Ma 11.3. klo 8-10 Koskelan alakoulu TP 1B
Ma 11.3. klo 12-14 Koskelan alakoulu TP 2B
Ti 12.3. klo 8-10 Koskelan alakoulu TP 1A
Ti 12.3. klo 12-14 Koskelan alakoulu TP 2A
Ke 13.3. klo 9-10.30 Savosenmäki esiopetus
To.14.3. klo 9-10.30 Savosenmäki esiopetus

12. vko
Ke 20.3. klo 10-11 Miinanhelmi esiopetus
To 21.3. klo 10-11 Miinanhelmi esiopetus

 

 

Kaupunkipalvelut

Yhteystiedot

Mänttä-Vilppulan kaupunki
Seppälän puistotie 15
PL 69, 35801 MÄNTTÄ

Vaihde
+358 (0)3 488 811


Laskutusosoite
Mänttä-Vilppulan kaupunki
PL 70, 35801 MÄNTTÄ
Y-tunnus: 0157867-2

Matkailuinfo
Asiointipiste, Hallituskatu 23, 35800 MÄNTTÄ
+358 (0)3 4888 555