Sosiaali- ja terveystoimi

 

MÄNTÄN SEUDUN DIABETESYHDISTYS RY
http://www.mantandiabetes.com/
Puheenjohtaja Mauno Kata
puh. 050 364 6042
mauno.kata@kotipoint.fi

Sihteeri Katja Paski
puh. 0400 421 650
katja.paski@gmail.com
 

MÄNTÄN SEUDUN HENGITYSYHDISTYS RY
Seppäläntie 24, 35800 Mänttä
www.hengitysyhdistys.fi/mantanseutu
puheenjohtaja Kirsti Hirvonen
Seppäläntie 24, 35800 Mänttä
puh. 040 488 9464
kirsti.hirvonen@yahoo.fi

sihteeri Kirsi Salonen
puh. 044 377 8890
kirsi.salonen@hotmail.fi
 

MÄNTÄN SEUDUN KEHITYSVAMMAISTEN TUKI RY
Rantatie 16, 35600 Halli
Puheenjohtaja Jussi Karhumäki
Rantatie 16, 35600 Halli
puh. 0500 832250
jussi.karhumaki@pp.inet.fi

Sihteeri Krista Peltonen
puh. 044 517 0900
christa.peltonen@gmail.com
 

MÄNTÄN SEUDUN PSORIASISYHDISTYS RY
Puheejohtaja Mirja Suntila
Harjukatu 12
35700 Vilppula
puh. 050 575 9106
mirja.suntila@phpoint.fi
 

MÄNTÄN SEUDUN REUMAYHDISTYS RY
Hirvikatu 6, 35800 Mänttä
www.mantanreumayhdistys.fi
Puheenjohtaja Tauno Nummelin
puh. 050 583 6215

Sihteeri Aila Tuominen
puh. 0400 959 171

 
MÄNTÄN SEUDUN SYDÄNYHDISTYS RY
Keuruuntie 476, 35700 Vilppula
mth.raami@gmail.com
www.sydänliitto.fi/mantan-seudun-sydanyhdistys-ry

Puheenjohtaja Mirjami Raami
Keuruuntie 476, 35700 Vilppula
puh. 040 745 3274

Sihteeri Kaija-Riitta Eira
puh. 040 356 2400


PIRKAN JENGITYÖ
PL  98, 33101 Tampere
pirkanjengityo@suomi24.fi
www.pirkanjengityo.org


PIRKANMAAN MUNUAIS- JA MAKSAYHDISTYS - PirMu ry
Pellervonkatu 9/1021, 33450 Tampere
puh.03 2530 861
www.kotiposti.net/pirmu
pirmu@koti.soon.fi

Puheenjohtaja Hannu Niemi
hannu.niemi@luukku.com
puh. 0400 622 499

Sihteeri Sirpa Andelin
sirpa.andelin@gmail.com
044 269 7786


PIRKANMAAN OMAISHOITAJAT RY PIONI
Väinölänkatu15, 33500 Tampere
www.pioniry.fi
pioniry@gmail.com

Puheenjohtaja Aarre Alanen
aarre.alanen@gmail.com
puh. 940 839 0336


VILPPULAN SEUDUN PALVELUKOTIYHDISTYS RY
Palvelutalo Mäntyrinne
Uimalantie 6, 35990 Kolho

Tulkuntupa
Vilpunkatu 10, 35700 Vilppula
www.vilppulanseudunpalvelukotiyhdistys.fi
Puheenjohtaja Leila Vesala
puh. 040 560 9979

Sihteeri Katri Jatuli, toiminnanjohtaja
puh. 050 408 3927
palvelukoti@gmail.com


 

 

 


 

 

Kaupunkipalvelut

Yhteystiedot

Mänttä-Vilppulan kaupunki
Seppälän puistotie 15
PL 69, 35801 MÄNTTÄ

Vaihde
+358 (0)3 488 811


Laskutusosoite
Mänttä-Vilppulan kaupunki
PL 70, 35801 MÄNTTÄ
Y-tunnus: 0157867-2

Matkailuinfo
Seppälän puistotie 2, 35801 MÄNTTÄ
+358 (0)3 4888 555