Pihlajalinna-areenan vakiovuorot ja yksittäiset vuorot

 

Täältä löydät kaikki ne tapahtumat jotka eivät ole vakiovuoroja, tai jotka syrjäyttävät vakiovuoron.

Jääkiekko-ottelu syrjäyttää aina harjoitusvuoron. Juniori-otteluissa kaukalo tyhjennetään 30 min. ( jäänhoito + lämmittely) ennen ottelun alkua ja miesten otteluissa 40 min. ennen ottelun alkua ( lämmittely + jäänhoito).


PIHLAJALINNA-AREENAN JÄÄURHEILUKAUSI ALKAA JÄLLEEN 6.8.2018
- Jään perustamistyöt aloitetaan Ma. 30.7.2018


 

 


2018

1. vko
Ti  2.1. 10.00 - 11.30 Yleisöluistelu ( mailaton)
Ti 2.1. 13.30 - 15.00 Yleisöluistelu ( mailavuoro)
Ke 3.1. 10.00 - 11.30 Yleisöluistelu ( mailaton)
Ke 3.1. 13.30 - 15.00 Yleisöluistelu ( mailavuoro)
To 4.1. 10.00 - 11.30 Yleisöluistelu ( mailaton)
To 4.1. 13.30 - 15.00 Yleisöluistelu ( mailavuoro)
Pe 5.1. 10.00 - 11.30 Yleisöluistelu ( mailaton)
Pe 5.1. 13.30 - 15.00 Yleisöluistelu ( mailavuoro)
Pe 5.1. 15.15 - 16.15 KPK G1
La 6.1.2018 AREENA SULJETTU!
su 7.1. klo 12.00 - 15.00 KPK F2
su 7.1. klo 15.15-16.05 Kiepo/Hopa
su 7.1. klo 17.00 2-div. KPK - NasKi
su 7.1. STS ottelun päätyttyä

2. vko
Ti 9.1. klo 13.00 - 14.30 YA/p
Ke 10.1. klo 8.00 - 11.30 YA/p
Ke 10.1. klo 12.15 - 13.15 SASKY ( ei jään ajoa SASKYn ryhmien välissä)
ke 10.1. klo 13.15-14.15 SASKY
To 11.1. klo 12.15 - 13.45 YA/t
To 11.1. klo 14.00-15.30 Lukio T2
( To 11.1. Mailavuoro 15.30 - 16)
La 13.1. klo. 12.00  E1  KPK - Ilves
La 13.1. klo. 14.00  D2  KPK - USiKi
La 13.1. klo. 16.00 E1 KPK - Ilves
La 13.1. klo. 18.15 B2 KPK - KalPa
Su 14.1. klo. 12.-14.00  F1 Leijonaliigaa (KPK-RuoSkA)
Su 14.1. klo 14.15 F2 Leijonaliigaa
Su 14.1. klo 15.15 F2 Leijonaliigaa


3. vko 
Ke 17.1. klo 8.00-9.30 Koskela yläkoulu P
Ke 17.1. klo 10.00-11.30 Koskela yläkoulu P
To 18.1. klo 8.00-9.30 Koskela yläkoulu P
To 18.1. klo 10.00-11.30 Koskela yläkoulu P
To 18.1. klo 14.00-15.30 Lukio T2
( To 18.1. Mailavuoro 15.30 - 16)
Pe 19.1. klo 8.00- 9.30 Koskela yläkoulu P
Pe 19.1. klo 10.00-11.30 Koskela yläkoulu P
Pe 19.1. klo 15.00 - 16.00 KPK TN
Pe 19.1. klo. 19.00  D2  KPK - Kiekko-Karhut
Pe 19.1. n. 20.30 - 21.15 KPK ed. ( D-jun. ottelun päätyttyä)
La 20.1. klo. 12.00  D1  KPK - HPK
La 20.1. klo. 14.30  B2  KPK - KOOVEE
La 20.1. klo. 17.30 II-div.  KPK - Uplakers
Su 21.1. klo. 12.00  E2  KPK -Tappara
Su 21.1. klo. 13.45 E2  KPK - HC Nokia
Su 21.1. klo 15.20 G1 Tappara-Ilves-sarjaa ( 90 min.)


4. vko 
Ke 24.1. klo 8.00-9.30 Koskela yläkoulu T
Ke 24.1. klo 10.00-11.30 Koskela yläkoulu T
To 25.1. klo 8.00-9.30 Koskela yläkoulu T
To 25.1. klo 10.00-11.30 Koskela yläkoulu T
To 25.1. klo 14.00-15.30 Lukio T2
( To 25.1. Mailavuoro 15.30 - 16)
Pe 26.1. klo 8.00-9.30 Koskela yläkoulu T
Pe 26.1. klo 10.00-11.30 Koskela yläkoulu T
la 27.1. klo 8.00 - 16.00 Jukolan Jääkolkkaajat
La 27.1.  18.30  II-div  KPK - PyRy AK
su 28.1. klo 12.00 - 14.00 F-jun KPK ( peliturnaus)
Su 28.1. klo. 14.15 E2 KPK - Tappara
Su 28.1. klo. 15.45 E2 KPK - PK 83

5. vko
Pe 2.2. 15.00 - 16.00 KPK
La 3.2. klo. 12.00  D2  KPK - HPK
La 3.2. klo. 14.30 B2 KPK - VaPS
La 3.2. klo. 18.00 II-div. KPK - Kisa-Eagles
Su 4.2. klo. 12.00  E1 KPK - VaPS
Su 4.2. klo 16.00  KiePo - MHT



6. vko
ti 6.2. 10.30 - 11.30 VKK 1AB
to 8.2. 10.15 - 11.15 HUA
to 8.2. 16.30 F1 KPK Black - KPK White
pe 9.2. klo 15.00 - 16.00 KPK TN
pe 9.2. klo 21.30 - 22.30 KiePo ja HoPa
la 10.2. klo 10.30 -21.30 Kasvupolut-turnaus ( Antti Karjula)
Su 11.2. klo. 14.30 D1 KPK - LeKi/Hc Nokia
Su 11.2. 16.45 G2 Tappara-Ilves-sarjaa ( 180 min.)
STS:n vuoro G2-turnauksen päätyttyä n. klo 20.00


7. vko
ma 12.2. 11.30 - 12.30 VKK 2AB
ti 13.2. 9.15 - 12.45 VYK liikuntapäivä
ke 14.2. 9.30 - 10. 30 VKK 3AB
ke 14.2. 11.15 - 13.45 Koskelan yläkoulu liikuntapäivä
to 15.2. klo 9.00 - 10.30 Savosenmäen eskari
pe 16.2. 9.00 - 10.15 Vilppulankosken päiväkoti/ Tähtimöt
pe 16.2. 10.30 - 11.30 6ABtp
pe 16.2. 12.30 - 13.30 4AB
Pe 16.2. 15.00 - 16.00 KPK
La 17.2. klo. 12.00 B2 KPK - PyRy
La 17.2. klo 15.30 II-div play-off KPK - Kisa-Eagles
La 17.2. 3. div. 19.00 KiePo - LÄU/Senaattorit

Su 18.2. klo. 12. -14.00 F2 Leijonaliigaa
Su 18.2. klo. 14.15 E2 KPK black - Hokkarit
Su 18.2. klo. 15.45 E2 KPK white - HC Nokia
Su 18.2. klo. 17.15 E1 KPK - KJK

Su 18.2. klo. 18.30  D2 KPK - Fortuna
KiePo ja HoPa ottelun päätyttyä n. klo 20.00-
STS vuoro KiePon ja HoPan jälkeen n. klo 21.15-



8. vko
ma 19.2. klo 10.00 -11.00 Satakieli
ma 19.2. 12.30 - 13.30 1AB
ti 20.2. 11.30 - 12.30 2AB
ke 21.2. 9.30 - 10.30 3AB
to 22.2. klo 9.00 - 10.30 Savosenmäen eskari
pe 23.2. 10.30 - 11.30 6ABtp
pe 23.2. 12.30 - 13.30 4AB
Pe 23.2. 15.00 - 16.00 KPK
La 24.2. klo. 12.00  D1  KPK - Pingviinit
La 24.2. klo. 14.30 B2 KPK - KOOVEE
La 24.2. 17.30 3. div KiePo - MaKo


9. vko
Ma 26.2. 10.30 - 11.30 Yleisöluistelu ( ilman mailoja), maksuton
Ma 26.2. 13.30 - 14.45 Mailavuoro, maksuton
Ti 27.2. 10.30 - 11.30 Yleisöluistelu ( ilman mailoja), maksuton
Ti 27.2. 12.00 - 13.00 Mailavuoro tytöille, maksuton ( ohjattu)
Ti 27.2. 13.30 - 14.45 Mailavuoro, maksuton
Ke 28.2. 10.30 - 11.30 Yleisöluistelu ( ilman mailoja), maksuton
Ke 28.2. 13.30 - 14.45 Mailavuoro, maksuton
To 1.3. 10.30 - 11.30 Yleisöluistelu ( ilman mailoja), maksuton
To 1.3. 13.30 - 14.45 Mailavuoro, maksuton
Pe 2.3. 10.30 - 11.30 Yleisöluistelu ( ilman mailoja), maksuton
Pe 2.3. 13.30 - 14.45 Mailavuoro, maksuton
Pe 2.3. 15.00 - 16.00 KPK
la 3.3. klo 12.00 - 14.00 KPK F2 turnaus
su 4.3. klo 12.00 - 13.15 KiePo
su 4.3. klo 14.00 - 16.00 F-jun KPK ( peliturnaus)
Su 4.3. 17.00 3. div KiePo - JIlves
su 4.3. STS:n vuoro ottelun päätyttyä



10. vko
Ma 5.3. 8-10 Savosenmäki 3C TP
Ma 5.3. 10-12 Savosenmäki 6B TP
Ma 5.3. 12.30 - 13.30 VKK 1AB
Ma 5.3. 12-14 Savosenmäki 5C TP
Ti 6.3. 9-11 Savosenmäki 1A TP
Ti 6.3. 11.30 - 12.30 VKK 2AB
Ti 6.3. 13-15 Savosenmäki 3A TP
Ke 7.3. 8-10 Savosenmäki 3B TP
Ke 7.3. 9.30 - 10.30 VKK 3AB
Ke 7.3. 10-12 Savosenmäki 6A TP
Ke 7.3. 12.30 - 13.30 VKK 5 ABtp
To 8.3. 8-10 Savosenmäki 2A TP
To 8.3. 10-12 Savosenmäki 5B TP
To 8.3. 12-14 Savosenmäki 4B TP
Pe 9.3. 8-10 Savosenmäki 6C TP
Pe 9.3. 10.30 - 11.30 VKK 6ABtp
Pe 9.3. 10-12 Savosenmäki 4A TP
Pe 9.3. 12-14 Savosenmäki 5A TP
Pe 9.3. 12.30 - 13.30 4 AB
Pe 9.3. 15.00 - 16.00 KPK
La 10.3. 11.45  D2 KPK - Kisa-Eagles
La 10.3. 13.45  D1  KPK - PK-83

La 10.3. klo. 16.15  B2 KPK - Ejl
La 10.3. 19.00 3. div. KiePo - Hokkarit
Su 11.3. 12.-14.00  F2 Leijonaliigaa
Su 11.3. 14.15  E2 KPK white-HC Nokia mustat
Su 11.3. 15.45 E2 KPK black - HC Nokia valkoiset
Su 11.3. 17.00 G1 Tappara-Ilves-sarjaa ( 90 min.)
Su 11.3. KiePo ja HoPa n. 19.15-20.15
Su 11.3. STS n. 20.30-21.30

11. vko
Ma 12.3. klo 8-10 Koskelan koulu 1A tp
Ma 12.3. 11.30 - 12.30 VKK 2 AB
Ma 12.3. klo 12-14 Koskelan koulu 2B tp
Ti 13.3. klo 8-10 Koskelan koulu 1B tp
Ti 13.3. 10.30 - 11.30 1AB
Ti 13.3. klo 12-14 Koskelan koulu 2A tp
Ke 14.3. 9.30 - 10.30 VKK 3AB
Ke 14.3. 12.30 - 13.30 VKK 5ABtp

To 15.3.  16.30 F1 KPK black - KPK white (harkkavuorolla, mutta sarjapeli)
Pe 16.3. 10.30 - 11.30 VKK 6ABtp
Pe 16.3. 12.30 - 13.30 4AB 

Pe 16.3. 15.00 - 16.00 KPK
La 17.3. 12.00  D1 KPK - KJK
La 17.3. 14.00 35v  ViKi- Kompurat
La 17.3. 15.00  35v Kiekko-Haukat Oldboys - Pingviinit
La 17.3. 16.00 35v Kompurat - Pingviinit
La 17.3. 17.00 35v Kiekko-Haukat Oldboys - ViKi
La 17.3. 19.00 3. div KiePo - RuoSkA2
su 18.3. klo 12.00 - 14.00 F-jun KPK ( peliturnaus)

12. vko
Ti 20.3.2018 10.00-11.00 Sarapuiston eskari
Ke 21.3. 8.00 - 9.30 YA/p
Ke 21.3.2018 10.00-11.00 Sarapuiston eskari
To 22.3. 8.00 - 9.30 YA/p
To 22.3. 10.00 - 11.30 YA/p
To 22.3.3. 12.15 - 13.30 YA/p
To 22.3. 14.00 - 15.30 Lukio/p ( Mailavuoro 30 min. 15.30 - 16)
Pe 23.3. 8.00 - 9.30 YA/p
Pe 23.3. 10.00 - 11.30 YA/p
Pe 23.3. 15.00 - 16.00 KPK
La 24.3. 15.00 3. div KiePo - MHT

13. vko
Ma 26.3. klo 10.00 - 11.00 Miinanhelmen eskari
Ke 28.3. klo 8.00-9.30 Koskela yläkoulu T
Ke 28.3. klo 10.00-11.30 Koskela yläkoulu T
To 29.3. klo 8.00-9.30 Koskela yläkoulu T
To 29.3. klo 10.00-11.30 Koskela yläkoulu T
Pe 30.3. HALLI SULJETTU
la 31.3. klo 9.00 - 18.00 STS turnaus


14. vko
Ma 2.4. HALLI SULJETTU
Ti 3.4. klo 10-11 Savosenmäen eskarit ja Miinanhelmi
Ti 3.4. klo 17.45 - 18.45 KPK TN
Pe 6.4. 15.00 - 16.00 KPK
La 7.4.  10.30 - 12.00 D1 Luistelukoulutus
La 7.4.  13.15 - 14.45 D1 Luistelukoulutus
La 7.4. klo 15.00 - 16.00 Masala all stars
HUOM! PERHELUISTELU PÄÄTTYNYT 1.4.
Su 8.4.  9.00 - 10.30 D1 Luistelukoulutus
Su 8.4.  11.45 - 14.00 D1 Luistelukoulutus
su 8.4.  Klo 14.15-16.15 KPK F2

15. vko
Ma 9.4. 10-11 Miinanhelmen eskari
Ti 10.4. 17.45 - 18.45 Jäädisco
Pe 13.4. 15.00 - 16.00 KPK
La 14.4. 12.00 - 17.00 KPK F1-turnaus
HUOM! PERHELUISTELU PÄÄTTYNYT 1.4.
Su 15.4. 12-13.15 KPK/T
Su 15.4. 15.00 - 16.30 KPK/T
JÄÄURHEILUKAUSI PÄÄTTYY 15.4. VIIMEISEEN VUOROON

 

Kaupunkipalvelut

Yhteystiedot

Mänttä-Vilppulan kaupunki
Seppälän puistotie 15
PL 69, 35801 MÄNTTÄ

Vaihde
+358 (0)3 488 811


Laskutusosoite
Mänttä-Vilppulan kaupunki
PL 70, 35801 MÄNTTÄ
Y-tunnus: 0157867-2

Matkailuinfo
Seppälän puistotie 2, 35801 MÄNTTÄ
+358 (0)3 4888 555