Pihlajalinna-areenan vakiovuorot ja yksittäiset vuorot

 

Täältä löydät kaikki ne tapahtumat jotka eivät ole vakiovuoroja, tai jotka syrjäyttävät vakiovuoron.

Jääkiekko-ottelu syrjäyttää aina harjoitusvuoron. Juniori-otteluissa kaukalo tyhjennetään 30 min. ( jäänhoito + lämmittely) ennen ottelun alkua ja miesten otteluissa 40 min. ennen ottelun alkua ( lämmittely + jäänhoito).


PIHLAJALINNA-AREENAN JÄÄURHEILUKAUSI ALKAA JÄLLEEN 1.8.2017 JÄLKEEN.


20. vko
19. - 21.5. Koiranäyttely ( NÄYTTELYPÄIVÄ LA 20.5.)

22. - 27. vko
10.6. - 5.7.2017 Varattu: Kansanooppera Kitusuon Sofia

31. vko


32. vko
la 12.8. 15.30 - 16.45 KiePo, Ed.
la 12.8. 17.00 - 18.00 RuoSkA2
su 13.8. 13.00 - 18.00 KPK E1

33. vko
la 19.8. klo 13.00 - 14.00 Mäkinen

34. vko
La 26.8. 10.30 - 11.30 Tappara B2
La 26.8. 12.00-17.00 D1/ Hannu Vehosalmi
La 26.8. 17.30 Harjoitusottelu Tappara B2 - JYP B2
Su 27.8. 9.00-17.00 D1/ Hannu Vehosalmi

35. vko
la 2.9. 14.00 - 16.00 Rapukartano
la 2.9. 16.30 - B-jun. harjoitusottelu KPK - Pelikaanit

36. vko
la 9.9. 12.00 - 20.00 KPK04 -turnaus
su 10.9. 15.00 B2 KPK - NoPy

37. vko
la 16.9. klo 10.00 - 15.45  KPK G1/G2-turnaus
su 17.9. klo 12.00 - 13.00 KiePo ja HoPa
su 17.9. klo 13.15 - 14.15 STS
su 17.9. klo 16.00  D1 KPK-Kisa-Eagles
su 17.9. klo 19.00 Harj.ott 3.Div Kiepo-Jämsänkosken Ilves


38. vko
la 23.9. klo 13-15 Kohvakka
la 23.9. klo 15.30 D2 KPK-Pingviinit
la 23.9. klo 18.30 Harj.ott. 3.Div Kiepo-Jälkihiki-Hockey
su 24.9. 12.00 -13.00 KiePo ja HoPa
su 24.9. klo 14.00 B2 KPK - EJL
su 24.9. klo 17.00 2-div. KPK - NasKi
su 24.9. STS:n vuoro ottelun päätyttyä

39. vko
pe 29.9. 21.30 - 22.30 KiePo ja HoPa
la 30.9. klo 10.00 E2 KPK-Ilves
la 30.9. klo 12.00 E2 KPK-Hokkarit
la 30.9. klo 14.00 B2 KPK-PK-83
la 30.9. klo 17.00 3.Div Kiepo-MHT
la 30.9. STS:n vuoro ottelun päätyttyä
su 1.10. AREENA SULJETTU HUOLTOTÖIDEN VUOKSI

40.vko
la 7.10. klo 11.45 E1 KPK - Tappara
la 7.10. klo 14.00 D2 KPK-Kiekko-Karhut
la 7.10. klo  17.00 2-div. KPK - Uplakers
la 7.10. KiePo ja HoPa 2. div. ottelun päätyttyä
su 8.10. klo 11.45 E1 KPK - PK-83
su 8.10. klo 14.00 - 15.00 Girls Hockey Day
su 8.10. klo 16.00 B2 KPK - KooVee
su 8.10. klo 18.45 E2 KPK - JIlves
su 8.10. STS:n vuoro ottelun päätyttyä

41. vko
La 14.10. klo. 12.00  E2 KPK - KOOVEE
la 14.10. 14.30 - 15.45 ViV
su 15.10. 12.00 E1 KPK - Hokkarit
su 15.10. klo 14.00 E2 KPK black-KPK white

42. vko
la 21.10. klo 12.00 D2 KPK-HPK
La 21.10. klo. 14.00  E2  KPK White- Ilves Dallas
la 21.10 klo 17.00 2-div. KPK - Pyry Ak.
su 22.10. klo 12.00 - 13.00 KiePo ja HoPa
su 22.10. klo 14.00 B2 KPK - PaiHa
su 22.10. klo 17.00 3.Div Kiepo-Senaattorit
su 22.10. STS vuoro ottelun päätyttyä

43. vko

ke 25.10. klo 10.00-11.00 Sarapuiston eskari
to 26.10. klo 10.00-11.00 Sarapuiston eskari
la 28.10. klo 12.00 - 14.00 F-jun KPK ( peliturnaus)
su 29.10. 11.50-13.00 ViV
su 29.10. 13.45 E1 KPK - Uplakers
su 29.10. klo 16.00 D1 KPK-Pingviinit
su 29.10. klo 18.00 F-jun KPK - Jyki ( kaksi puolen kentän peliä)
su 29.10. n. kl0 19-20 KiePo ja HoPa
su 29.10. n. klo 20.15 STS

44. vko
la 4.11. klo 12.00 D2 KPK-Kisa-Eagles
la 4.11. klo 14.30 - 15.30 KiePo ja HoPa
la 4.11. klo 16.15 Old Boys -ottelu ( peliaika 45 min. suoraa aikaa, ottelun jälkeen jäänajo)
la 4.11. klo 17.15 Old Boys -ottelu ( peliaika 45 min. suoraa aikaa, ottelun jälkeen jäänajo)
la 4.11. klo 18.15 Old Boys -ottelu ( peliaika 45 min. suoraa aikaa, ottelun jälkeen jäänajo)
la 4.11. klo 19.15 Old Boys -ottelu ( peliaika 45 min. suoraa aikaa, ottelun jälkeen jäänajo)
Su 5.11. klo 12.00 F2 KPK-Uplakers /Leijonaliigaa (puolikenttää, 2 peliä)
Su 5.11. klo 13.00 F2 KPK-Uplakers/ Leijonaliigaa (puolikenttää, 2 peliä)
Su 5.11. klo 14.15 E2 KPK-Uplakers
Su 5.11. klo 16.00 D1 KPK - RuoSkA
Su 5.11. klo 18.15 B2 KPK - TuTo
STS:n vuoro ottelun päätyttyä

45. vko
La 11.11. klo 14.30 G1 (puolenkentän pelejä, 90min)
La 11.11. klo. 17.00  II-div.  KPK - HiHo
su 12.11. klo 14.45 - 16.00 ViV

46. vko
Ti 14.11. 13.15-14.45 YA tytöt
To 16.11. 12.15 - 13.45 ja 14.00 - 15.30 YA/ Tytöt ( Mailavuoro lyhenee, ja alkaa n. 15.30)
La 18.11. klo 12.00 - 13.00 KiePo ja HoPa
La 18.11. klo 13.15 - 14.30 ViV
La 18.11. klo. 17.00  II-div. KPK - HC Giants
Su 19.11. klo. 11.45  E2  KPK white - KPK black
Su 19.11. klo. 13.30 D2  KPK- Kiekko-Karhut
Su 19.11. klo. 15.15 D1  KPK - Kisa-Eagles
Su 19.11. klo. 17.00 B2  KPK - VaPS 
Su 19.11. klo 19.30 Kiepo - RuoSkA
STS:n vuoro peruttu

47. vko

Ma 20.11. 8-10 Savosenmäki 3C TP
Ma 20.11. 10-12 Savosenmäki 6B TP
Ma 20.11. 12-14 Savosenmäki 5C TP
Ti 21.11. 9-11 Savosenmäki 1A TP
Ti 21.11. 13-15 Savosenmäki 3A TP
Ke 22.11. 8-10 Savosenmäki 3B TP
Ke 22.11. 10-12 Savosenmäki 6A TP
To 23.11. 8-10 Savosenmäki 2A TP
To 23.11. 10-12 Savosenmäki 5B TP
To 23.11. 12-14 Savosenmäki 4B TP
Pe 24.11. 8-10 Savosenmäki 6C TP
Pe 24.11. 10-12 Savosenmäki 4A TP
Pe 24.11. 12-14 Savosenmäki 5A TP
Pe 24.11. 14.15-16 Kojair Tech
Pe 24.11. klo. 19.00 II-div. KPK - KOOVEE II
la 25.11. klo 12.00-13.00 KPK D1
la 25.11. klo 13.15 - 14.15 KiePo ja HoPa
la 25.11. klo 14.30 - 15.45 ViV
Su 26.11. klo. 12.00  E2 KPK white - Pingviinit
Su 26.11. klo.  13.45 E2 KPK black - PK-83
Su 26.11. klo. 15.30 E1  KPK - HC Nokia
Su 26.11. klo. 17.30 B2 KPK - Pelikaanit
STS:n vuoro ottelun päätyttyä

48. vko
Ma 27.11. klo 8-10 Koskelan koulu 1A tp
Ma 27.11. klo 12-14 Koskelan koulu 2B tp
Ti 28.11. klo 8-10 Koskelan koulu 1B tp
Ti 28.11. klo 12-14 Koskelan koulu 2A tp
Pe 1.12. klo 15-16 KPK/ t
La 2.12. klo. 12.00  D1  KPK - PK-83
La 2.12. klo. 14.30  B2  KPK - VaPS
La 2.12. KiePon vuoro n. 16.45 ( ottelun päätyttyä)
Su 3.12. klo. 11.45 E2  KPK white - Uplakers
Su 3.12. klo. 13.15 E2 KPK black - Pingviinit
Su 3.12 klo. 15.30 D2  KPK - Pingviinit
Su 3.12. klo. 17.30 B2 KPK - FoPS
STS:n vuoro ottelun päätyttyä

49. vko

Ma 4.12. klo 12.15 - 13.15 MSKK
Ke 6.12. HALLI SULJETTU
To 7.12. 12.15-14.00 YA tytöt
To 7.12. 14.00 - 15.30 Lukio/ pojat ( mailavuoro 30 min. 15.30 - 16)
Pe 8.12. klo 21.30 - 22.30 KiePo ja HoPa
La 9.12. klo. 11.45 E2 KPK black - KOOVEE
La 9.12. klo. 13.15 E2 KPK white - JIlves
La 9.12. klo. 15.00 KiePo-
La 9.12. klo. 18.00  II-div. KPK - Kisa-Eagles
Su 10.12. klo. 12.00 E1 KPK - Tappara
Su 10.12. klo. 14.30 B2 KPK - KOOVEE
Su 10.12. klo. 18.00 II-div. KPK - K-Ahma
STS:n vuoro ottelun päätyttyä



50. vko
Ti 12.12. 13.00-14.30 YA pojat
Ke 13.12. 8.00-9.30 YA pojat
Ke 13.12. 10.00-11.30 YA pojat
Ke 13.12. 14.00- 15.30 YA pojat
To 14.12. 8.00-9.30 YA pojat
To 14.12. 10.00-11.30 YA pojat
To 14.12. 12.15-13.30 YA pojat
To 14.12. 14.00-15.30 YA pojat
Pe 15.12. 8.00-9.30 YA pojat
Pe 15.12. 10.00-11.30 YA pojat
Pe 15.12. 15.00 - 16.00 KPK/ t
La 16.12. 12.00 - 13.00 KiePo ja HoPa
la 16.12.  15.00 STS
La 16.12. 17.00 3. div. KiePo-
Su 17.12. klo 12.15 G1 (puolenkentän pelejä, 90min)
Su 17.12. klo 14.00 G2 (puolenkentän pelejä, 120min)
Su 17.12. klo 17.15 F2  KPK - Uplakers /Leijonaliigaa ( ei jäänajoa otteluiden välissä)
Su 17.12. klo 18.00 F2 KPK -Uplakers /Leijonaliigaa
STS:n vuoro peruttu.

51. vko
Ma 18.12. 14.15 - 15.15 MSKK ( Yleisövuoro MSKK:n vuoron päätyttyä n. 45 min.)
Su 24.-26.12.2017 AREENA SULJETTU!  Hyvää ja Rauhallista Joulua!

52. vko
Ke 27.12. 10.00 - 11.30 Yleisöluistelu ( mailaton)
Ke 27.12. 13.30 - 15.00 Yleisöluistelu ( mailavuoro)
To 28.12. 10.00 - 11.30 Yleisöluistelu ( mailaton)
To 28.12. 13.30 - 15.00 Yleisöluistelu ( mailavuoro)
Pe 29.12. 10.00 - 11.30 Yleisöluistelu ( mailaton)
Pe 29.12. 13.30 - 15.00 Yleisöluistelu ( mailavuoro)
La 30.12. 12.00 - 18.00 Ollen Muistoturnaus, KiePo
Su 31.12.2017 AREENA SULJETTU,  Hyvää ja Rauhallista Uuttavuotta 2018
Ma 1.1.2018  AREENA SULJETTU!


2018

1. vko
Ti  2.1. 10.00 - 11.30 Yleisöluistelu ( mailaton)
Ti 2.1. 13.30 - 15.00 Yleisöluistelu ( mailavuoro)
Ke 3.1. 10.00 - 11.30 Yleisöluistelu ( mailaton)
Ke 3.1. 13.30 - 15.00 Yleisöluistelu ( mailavuoro)
To 4.1. 10.00 - 11.30 Yleisöluistelu ( mailaton)
To 4.1. 13.30 - 15.00 Yleisöluistelu ( mailavuoro)
Pe 5.1. 10.00 - 11.30 Yleisöluistelu ( mailaton)
Pe 5.1. 13.30 - 15.00 Yleisöluistelu ( mailavuoro)
Pe 5.1. 15.15 - 16.15 KPK G1
La 6.1.2018 AREENA SULJETTU!
su 7.1. klo 12.00 - 15.00 KPK F2
su 7.1. klo 15.15-16.05 Kiepo/Hopa
su 7.1. klo 17.00 2-div. KPK - NasKi
su 7.1. STS ottelun päätyttyä

2. vko
Ti 9.1. klo 13.00 - 14.30 YA/p
Ke 10.1. klo 8.00 - 11.30 YA/p
Ke 10.1. klo 12.15 - 13.15 SASKY ( ei jään ajoa SASKYn ryhmien välissä)
ke 10.1. klo 13.15-14.15 SASKY
To 11.1. klo 12.15 - 13.45 YA/t
To 11.1. klo 14.00-15.30 Lukio T2
( To 11.1. Mailavuoro 15.30 - 16)
La 13.1. klo. 12.00  E1  KPK - Ilves
La 13.1. klo. 14.00  D2  KPK - USiKi
La 13.1. klo. 16.00 E1 KPK - Ilves
La 13.1. klo. 18.15 B2 KPK - KalPa
Su 14.1. klo. 12.-14.00  F1 Leijonaliigaa (KPK-RuoSkA)
Su 14.1. klo 14.15 F2 Leijonaliigaa
Su 14.1. klo 15.15 F2 Leijonaliigaa


3. vko 
Ke 17.1. klo 8.00-9.30 Koskela yläkoulu P
Ke 17.1. klo 10.00-11.30 Koskela yläkoulu P
To 18.1. klo 8.00-9.30 Koskela yläkoulu P
To 18.1. klo 10.00-11.30 Koskela yläkoulu P
To 18.1. klo 14.00-15.30 Lukio T2
( To 18.1. Mailavuoro 15.30 - 16)
Pe 19.1. klo 8.00- 9.30 Koskela yläkoulu P
Pe 19.1. klo 10.00-11.30 Koskela yläkoulu P
Pe 19.1. klo 15.00 - 16.00 KPK TN
Pe 19.1. klo. 19.00  D2  KPK - Kiekko-Karhut
Pe 19.1. n. 20.30 - 21.15 KPK ed. ( D-jun. ottelun päätyttyä)
La 20.1. klo. 12.00  D1  KPK - HPK
La 20.1. klo. 14.30  B2  KPK - KOOVEE
La 20.1. klo. 17.30 II-div.  KPK - Uplakers
Su 21.1. klo. 12.00  E2  KPK -Tappara
Su 21.1. klo. 13.45 E2  KPK - HC Nokia
Su 21.1. klo 15.20 G1 Tappara-Ilves-sarjaa ( 90 min.)


4. vko 
Ke 24.1. klo 8.00-9.30 Koskela yläkoulu T
Ke 24.1. klo 10.00-11.30 Koskela yläkoulu T
To 25.1. klo 8.00-9.30 Koskela yläkoulu T
To 25.1. klo 10.00-11.30 Koskela yläkoulu T
To 25.1. klo 14.00-15.30 Lukio T2
( To 25.1. Mailavuoro 15.30 - 16)
Pe 26.1. klo 8.00-9.30 Koskela yläkoulu T
Pe 26.1. klo 10.00-11.30 Koskela yläkoulu T
la 27.1. klo 8.00 - 16.00 Jukolan Jääkolkkaajat
La 27.1.  18.30  II-div  KPK - PyRy AK
su 28.1. klo 12.00 - 14.00 F-jun KPK ( peliturnaus)
Su 28.1. klo. 14.15 E2 KPK - Tappara
Su 28.1. klo. 15.45 E2 KPK - PK 83

5. vko
La 3.2. klo. 12.00  D2  KPK - HPK
La 3.2. klo. 14.30 B2 KPK - VaPS
La 3.2. klo. 18.00 II-div. KPK - Kisa-Eagles
Su 4.2. klo. 12.00  E1 KPK - VaPS
Su 4.2. klo 16.00  KiePo - MHT



6. vko
ti 6.2. 10.30 - 11.30 VKK 1AB
to 8.2. 16.30 F1 KPK Black - KPK White
pe 9.2. klo 21.30 - 22.30 KiePo ja HoPa
la 10.2. klo 10.30 -21.30 Kasvupolut-turnaus ( Antti Karjula)
su 11.2. klo 12.00 - 14.00 F-jun KPK ( peliturnaus)
Su 11.2. klo. 14.30 D1 KPK - LeKi/Hc Nokia
Su 11.2. 16.45 G2 Tappara-Ilves-sarjaa ( 180 min.)
STS:n vuoro G2-turnauksen päätyttyä n. klo 20.00


7. vko
ma 12.2. 11.30 - 12.30 VKK 2AB
ti 13.2. 9.15 - 12.45 VYK liikuntapäivä
ke 14.2. 9.30 - 10. 30 VKK 3AB
ke 14.2. 11.15 - 13.45 Koskelan yläkoulu liikuntapäivä
to 15.2. klo 9.00 - 10.30 Savosenmäen eskari
pe 16.2. 9.00 - 10.15 Vilppulankosken päiväkoti/ Tähtimöt
pe 16.2. 10.30 - 11.30 6ABtp
pe 16.2. 12.30 - 13.30 4AB
La 17.2. klo. 12.00  D2 KPK - Fortuna
La 17.2. klo. 15.00 B2 KPK - PyRy
La 17.2. 3. div. 18.00 KiePo - LÄU/Senaattorit

Su 18.2. klo. 12. -14.00 F2 Leijonaliigaa
Su 18.2. klo. 14.15 E2 KPK black - Hokkarit
Su 18.2. klo. 15.45 E2 KPK white - HC Nokia
Su 18.2. klo. 17.15 E1 KPK - KJK
KiePo ja HoPa ottelun päätyttyä
STS vuoro KiePon ja HoPan jälkeen



8. vko
ma 19.2. 12.30 - 13.30 1AB
ti 20.2. 11.30 - 12.30 2AB
ke 21.2. 9.30 - 10.30 3AB
to 22.2. klo 9.00 - 10.30 Savosenmäen eskari
pe 23.2. 10.30 - 11.30 6ABtp
pe 23.2. 12.30 - 13.30 4AB
La 24.2. klo. 12.00  D1  KPK - Pingviinit
La 24.2. klo. 14.30 B2 KPK - KOOVEE
La 24.2. 17.30 3. div KiePo - MaKo


9. vko
Su 4.3. 17.00 3. div KiePo - JIlves



10. vko
Ma 5.3. 8-10 Savosenmäki 3C TP
Ma 5.3. 10-12 Savosenmäki 6B TP
Ma 5.3. 12.30 - 13.30 VKK 1AB
Ma 5.3. 12-14 Savosenmäki 5C TP
Ti 6.3. 9-11 Savosenmäki 1A TP
Ti 6.3. 11.30 - 12.30 VKK 2AB
Ti 6.3. 13-15 Savosenmäki 3A TP
Ke 7.3. 8-10 Savosenmäki 3B TP
Ke 7.3. 9.30 - 10.30 VKK 3AB
Ke 7.3. 10-12 Savosenmäki 6A TP
Ke 7.3. 12.30 - 13.30 VKK 5 ABtp
To 8.3. 8-10 Savosenmäki 2A TP
To 8.3. 10-12 Savosenmäki 5B TP
To 8.3. 12-14 Savosenmäki 4B TP
Pe 9.3. 8-10 Savosenmäki 6C TP
Pe 9.3. 10.30 - 11.30 VKK 6ABtp
Pe 9.3. 10-12 Savosenmäki 4A TP
Pe 9.3. 12-14 Savosenmäki 5A TP
Pe 9.3. 12.30 - 13.30 4 AB
La 10.3. 11.45  D2 KPK - Kisa-Eagles
La 10.3. 13.45  D1  KPK - PK-83

La 10.3. klo. 16.15  B2 KPK - Ejl
La 10.3. 19.00 3. div. KiePo - Hokkarit
Su 11.3. 12.-14.00  F2 Leijonaliigaa
Su 11.3. 14.15  E2 KPK white-HC Nokia mustat
Su 11.3. 15.45 E2 KPK black - HC Nokia valkoiset
Su 11.3. 17.00 G1 Tappara-Ilves-sarjaa ( 90 min.)
Su 11.3. KiePo ja HoPa n. 19.15-20.15
Su 11.3. STS n. 20.30-21.30

11. vko
Ma 12.3. klo 8-10 Koskelan koulu 1A tp
Ma 12.3. 11.30 - 12.30 VKK 2 AB
Ma 12.3. klo 12-14 Koskelan koulu 2B tp
Ti 13.3. klo 8-10 Koskelan koulu 1B tp
Ti 13.3. 10.30 - 11.30 1AB
Ti 13.3. klo 12-14 Koskelan koulu 2A tp
Ke 14.3. 9.30 - 10.30 VKK 3AB
Ke 14.3. 12.30 - 13.30 VKK 5ABtp

To 15.3.  16.30 F1 KPK black - KPK white (harkkavuorolla, mutta sarjapeli)
Pe 16.3. 10.30 - 11.30 VKK 6ABtp
Pe 16.3. 12.30 - 13.30 4AB 

La 17.3. 12.00  D1 KPK - KJK
La 17.3. 19.00 3. div KiePo - RuoSkA2
su 18.3. klo 12.00 - 14.00 F-jun KPK ( peliturnaus)

12. vko
Ti 20.3.2018 10.00-11.00 Sarapuiston eskari
Ke 21.3. 8.00 - 9.30 YA/p
Ke 21.3.2018 10.00-11.00 Sarapuiston eskari
To 22.3. 8.00 - 9.30 YA/p
To 22.3. 10.00 - 11.30 YA/p
To 22.3.3. 12.15 - 13.30 YA/p
To 22.3. 14.00 - 15.30 Lukio/p ( Mailavuoro 30 min. 15.30 - 16)
Pe 23.3. 8.00 - 9.30 YA/p
Pe 23.3. 10.00 - 11.30 YA/p
La 24.3. 15.00 3. div KiePo - MHT

13. vko
Ke 28.3. klo 8.00-9.30 Koskela yläkoulu T
Ke 28.3. klo 10.00-11.30 Koskela yläkoulu T
To 29.3. klo 8.00-9.30 Koskela yläkoulu T
To 29.3. klo 10.00-11.30 Koskela yläkoulu T
la 31.3. klo 9.00 - 18.00 STS turnaus


14. vko
La 7.4. Luistelukoulutus ( aika täsmentyy)
La 7.4. klo 15.00 - 16.00 Masala all stars
Su 8.4. Luistelukoulutus ( aika täsmentyy)

15. vko
La 14.4. 12.00 - 16.00 KPK F1-turnaus

 

Kaupunkipalvelut

Yhteystiedot

Mänttä-Vilppulan kaupunki
Seppälän puistotie 15
PL 69, 35801 MÄNTTÄ

Vaihde
+358 (0)3 488 811


Laskutusosoite
Mänttä-Vilppulan kaupunki
PL 70, 35801 MÄNTTÄ
Y-tunnus: 0157867-2

Matkailuinfo
Seppälän puistotie 2, 35801 MÄNTTÄ
+358 (0)3 4888 555